054-7248448

חמש דרכים לצלוח פגישת עבודה בזום – גם בלי משרד ביתי

בתקופת הקורונה, רבים עברו לעבוד מהבית. אך לא לכולנו יש משרד בתוך הבית שמאפשר לנו לשמור על שגרת עבודה ובטח שלא סט הולם לרקע שמאחורינו כשאנו נדרשים לנהל פגישות עבודה בסקייפ או בזום. אספנו עבורך חמישה טיפים מעולים שיעזרו לך לשדר "עסקים כרגיל" גם כשהעבודה עם המחשב מתנהלת בחדר הכביסה.


כל חדר יכול לשמש אותך

בכל חדר יש פינה אחת או לפחות קיר אחד פנוי. גם בחדר הכביסה או חדר הילדים, בעזרת מעט יצירתיות ניתן להפוך קיר שומם לרקע ל"משרד הביתי" שלך, גם אם אין ברשותך כזה. אפליקציית הזום וכל אפליקציה אחרת לשיחות וידאו, מתמקדת רק במה שהמצלמה רואה לפניה. לכן, אין צורך בהגדרת חלל שלם עם ארבע קירות כדי להעביר את התקופה הזו בצורה הכי מקצועית ולשדר עסקים כרגיל. קיר אחד כרקע לבן או שולחן הכתיבה של הילדים כשברקע ספרייה. כל פינה יכולה לשרת אותך בזכות הממד השטוח של השיחה.


שימוש באביזרים לרקע

שימוש באקססוריז הוא תמיד מומלץ. כמו במשרד הרגיל בעבודה, ניתן להשתמש בפריטי צמחיה מלאכותית, אגרטל עדין או תמונות נוף שתלויות על הקיר. אם במקרה ממוקמת מאחוריך בדיוק כוננית או שידת ספרים – אפשר למקם את המצלמה של המחשב כך שהרהיט יהווה את הרקע המלא לתמונת הפנים שלך.


גופי תאורה מלאכותית

אם אין אור טבעי שנכנס לחדר, חשוב לדאוג  לתאורה רכה שתאיר אותך. את התאורה יש למקם כשהיא פונה לאחד מצדי הפנים, כך שלא ייווצרו צללים שידגישו את תווי הפנים ויטילו עליהם צללים כמו בסרט אימה. אם יש אור טבעי, נתמקם כך שהשמש לא תהיה ישירה למצלמה ו"תשרוף" את הפריים.


יש לבודד רעשים

ככל שניתן כמובן, מאחר ובתקופה הזו כנראה שכולם בבית. חשוב שננסה לקבוע פגישות בשעות שהילדים עסוקים או שבן/בת הזוג פנויים לסייע. כנראה שכל המשתתפים בפגישת העבודה בזום חולקים את אותה הבעיה. בדיוק כמוך, כולם חוששים מרגע של מריבה ספונטנית בין ילדים או שהכלב בדיוק ייכנס ויוציא את כולם מריכוז. מה שביכולתך לעשות כדי לבודד את הרעש יעזור לך להוריד את מפלס החרדה מצווחה שפתאום תפלח את הדממה בדיוק כששאלו אותך שאלה.


להשתמש ברקע וירטואלי!

אין חדר פנוי בבית? אפילו לא קיר אחד או פינה להעמיד בה את המחשב? רקע וירטואלי הוא הפתרון עבורך. זום מאפשרת לך ליצור רקע לשיחה ולנהל אותה מחוף הים, על גשר לונדון, ביער גשם או מחללית ששוגרה בדיוק לחלל החיצון. ממש שתי ציפורים במכה – חסכת לעצמך השקעה בפינה קבועה בבית או בארגון כל בוקר מחדש וגם הצלחת לשעשע כמה אנשים בדרך. 
לצד כל אלה, כדאי להתכונן לפגישה כמו ליום העבודה – להתלבש, להתאפר ולסדר את הזקן. אם באפשרותך לעלות לשיחה כמה רגעים לפני שהחלה, כדאי לוודא שהסאונד והתמונה יציבים ושאין מכשולים ברקע. בהצלחה!

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים