054-7248448

מהו צמר סלעים?

צמר סלעים הוא מוצר אורגני שאינו מתכתי, המיוצר מתערובת מבוקרת של חומרי גלם: בעיקר אבן או סיליקה שמחוממים לטמפרטורה גבוהה עד להמסתם. לאחר מכן, מסובבים את הזכוכית או האבן המותכת ויוצרים מחצלת סיב גמישה לעיבוד נוסף עד למוצר המוגמר.
המאפיינים התרמיים והאקוסטיים יוצאי הדופן של צמר סלעים נובעים ממחצלת הסיבים שמונעת תנועת אוויר והן מהרכיב הכימי האינרטי של צמר סלעים.
זהו חומר תכליתי מאוד, וניתן לייצר אותו ברמות צפיפות שונות כדי לקבל תכונות משתנות, הנוצרות בצורות שונות בהתאמה למגוון חומרים. סוגי המוצרים כוללים חומר גרגירי שמשמש לבידוד של קירות חלל, לוחות לקירות, גלילים לבידוד לופט, קטעי צינור מעוצבים, אריחי תקרה, לוחות אקוסטיים ועוד.

בידוד תרמי

הביצועים התרמיים של צמר סלעים נובעים בעיקר ממניעת כניסת אוויר במטריצה ​​הצמרונית-תאית של החומר. ההולכה מצטמצמת מכיוון שיש מעט מאוד חומר מוצק שמספק נתיבים ולאוויר הסטטי הלכוד יש מוליכות תרמית נמוכה. העברת החום מצטמצמת גם מכיוון שהחומר משמש כמחסום פיזי לתהליכי הקרנה.

בידוד אקוסטי

חומרים נקבוביים כמו צמר סלעים פועלים לשליטה והפחתת רעש על ידי מתן אפשרות לתנועת אוויר לתוך בד החומר. תנודות מולקולות האוויר - היוצרות גלי קול - עוברות לגוף של צמר סלעים, שם החיכוך בין חלקיקי האוויר לבין דרכי האוויר הצרות של החומר גורם להתפוגגות של אנרגיית הקול כחום.
התקנה
הרבה יותר קל לבצע עבודת בידוד מהשורה הראשונה אם אתם משתמשים בצמר סלעים במקום בפיברגלס. בגלל הקשיחות הגדולה יותר, ניתן לחתוך צמר סלעים בצורה מדויקת יותר, מה שמאפשר חיתוך מדויק סביב שקעים ופריטים אחרים.

חסינות לאש

צמר סלעים עומד בחום קיצוני טוב יותר מסוגי בידוד אחרים. בשריפה, הוא שומר על צורתו ומציע הגנה טובה יותר מפני התפשטות הלהבות. ואתכם הקבלנים בטח יעניין לדעת שכאשר צמר סלעים משולב עם חיפוי מיוחד המיועד לדירוג אש, ניתן להשתמש בו להתקנה ללא כל עבודה נוספת.

עמיד במים

מאפיין נהדר נוסף של צמר סלעים הוא שהוא אינו סופג מים ונשאר שלם גם כשהוא נרטב. המשמעות היא שאם הקיר או הגג שלכם דולפים, צמר סלעים יהיה טוב כמו חדש לאחר שהוא מתייבש. פיברגלס לעומת זאת, נופל, נעשה גבישי או דחוס כשהוא נרטב. ולפעמים, הדרך היחידה להחזיר את ערך הבידוד שלו היא להוריד לגמרי את כיסוי הקיר ולהחליפו. כשמדובר בעמידות למים, רק בידוד קצף גובר על צמר סלעים.

גורם הגירוד

כמו פיברגלס, צמר סלעים יכול לגרום לכם להתגרדות או אפילו לפריחה קלה. יש מתקינים שאומרים שזה קצת יותר גרוע מפיברגלס; יש אומרים שקצת יותר טוב. אנחנו לא יכולים להבין את ההבדל. ללא קשר לאיזה חומר אתם מתקינים, הקפידו לעטות מסיכת אבק, משקפי מגן, כפפות וחולצה ארוכה.

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים